اگر می‌خواهید در طولانی‌مدت از فحش دادن خودداری کنید، بهتر است بزرگسالان خانواده‌تان درباره زبان قابل قبول صحبت کرده و به توافق برسند و این موضوع را با فرزندتان در میان بگذارید. به عنوان مثال، در برخی خانواده ها، عباراتی مانند "اوه خدای من" خوب است، اما کلمات دیگر اینطور نیستند. برای ارتباط با روانشناس زن خوب در تهران اینجا کلیک کنید.

اگر قوانین خانوادگی در مورد زبان محترمانه دارید ، بهتر است به زمانی که فرزندتان از زبان غیرقابل قبول استفاده می کند اشاره کنید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید، "لطفا از یک کلمه زیباتر استفاده کنید" یا "ما از این کلمات استفاده نمی کنیم".

و اگر قوانین مربوط به فحش دادن برای بزرگسالان و همچنین کودکان اعمال شود، برای کودکان کمتر گیج کننده است . اگر می خواهید فرزندانتان از فحش دادن اجتناب کنند، شما و سایر بزرگسالان خانه تان نیز باید از آن اجتناب کنید.

اگر شما والدین دیگر فرزندتان را با یکدیگر همراهی می‌کنید و شما و والدین دیگر فرزندتان نمی‌توانید در مورد قوانین فحش دادن به توافق برسید، فقط به فرزندتان بگویید که قوانین متفاوتی دارید و بگویید کدام کلمات در خانه شما مناسب نیستند.

در اینجا ایده های بیشتری برای تشویق صحبت کردن با احترام و کاهش دشنام در خانواده وجود دارد:

• در صورتی که ترک فحش دادن برایتان سخت است، به کلمات دیگری و همچنین راه‌های دیگر برای رسیدگی به موقعیت‌های سخت فکر کنید. به عنوان مثال، به جای فحش دادن، می توانید چیزی مانند این بگویید: "من واقعاً احساس ناامیدی یا عصبانیت می کنم". به این ترتیب روش های بهتری برای بیان احساسات را الگوبرداری می کنید.
  • وقتی متوجه برخورد مناسب با عصبانیت یا ناامیدی کودک خود شدید، او را تحسین کنید . به عنوان مثال، اگر فرزندتان به شما گفت که یکی از همبازی‌هایش از کلمات فحاشی برای اذیت کردن او استفاده می‌کند، او را به خاطر دور شدن از موقعیت و عدم استفاده از آن کلمات تحسین کنید.
  • مراقب باشید که فرزندتان چه چیزی را تماشا می کند، گوش می دهد و با آن بازی می کند. تماشای تلویزیون با هم یا آنلاین شدن با فرزندتان می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. رتبه‌بندی‌ها را در تلویزیون، فیلم‌ها، بازی‌ها و برنامه‌ها بررسی کنید . از تماشای برنامه های همراه با فحاشی در حالی که فرزندتان در اطراف است خودداری کنید.

دلسرد کردن از فحش دادن و تشویق به زبان محترمانه

فرزندتان ,کلمات ,دادن ,استفاده ,قوانین ,مثال، ,عنوان مثال، ,دیگر فرزندتان ,زبان محترمانه ,والدین دیگر
مشخصات
آخرین جستجو ها